Akademik Sınavlar

IELTS, TOEFL, PTE

Uluslararası geçerliliği olan ve online olarak İngilizce yeterliliğini ölçen bu sınavlar, dünyanın dört bir tarafında lisans, yüksek lisans, doktora öğrenci adaylarının dil yeterliliği tespiti için talep edilmektedir. Ülkemiz de dahil olmak üzere birçok uluslararası üniversitede hazırlık atlamak için de kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra, birçok kurum ve kuruluş, işe alımlarda İngilizce seviyesinin ölçümü için bu sınavları zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle bu sınavlarda başarı elde edilebilmesi adına, öğrencilerimize özel olarak hazırladığımız eğitim programları sunmaktayız. Üsküdar İngilizce Kursu, Ümraniye İngilizce Kursu, Çekmeköy İngilizce Kursu, Çamlıca İngilizce Kursu ve bunun gibi birçok kaliteli İngilizce Eğitimi ihtiyacını TALE Dil Okulu olarak karşılamaktayız.

 

Kur Bilgisi

Seçilen kura göre 3 veya 4 ay süren eğitim sürecinde sınav teknikleri, kısa yollar, zaman yönetimi gibi birçok kolaylaştırıcı faktörün yanında, akademik olarak da okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerine yönelik hazırlık programı uygulanmaktadır. Alanında uzman eğitmenlerle birlikte, öğrencilerin talebine göre ister sınıf ortamında ister birebir çalışma şeklinde programlar sunulmaktadır. Bu sınavlar, bilgisayar ortamında online olarak gerçekleştirileceği için, hazırlık sürecinde eğitim de aynı şekilde sağlanmaktadır. Güncel denemeler ve test çalışmaları ile öğrencilerin eksik konuları tespit edilir ve süreç buna göre şekillendirilir. Ezbere ve teorik bilgiye dayalı bir eğitim sistemi yerine, dil becerilerini ve kavrama yeteneklerini geliştirmeye yönelik programlarla öğrencilerimizi sınava hazırlamaktayız.

 

YDS, LYS -5

Türkiye genelinde yapılan YDS sınavı, üniversitelerde yüksek lisans ve doktora öğrenci adaylarının katılımı zorunlu tutulan yabancı dil yeterlilik sınavıdır. LYS-5 sınavı ise, öğrencilerin üniversite lisans dil bölümlerine yerleşebilmesi için zorunlu tutulan bir sınav sistemidir. Bu sınavlarda, okuma, kelime bilgisi, gramer, boşluk doldurma ve paragrafta anlam gibi beceriler test edilmektedir. İstenilen başarı puanlarına ulaşabilmek için özel olarak hazırlanan çalışma programları ile öğrencilerimize destek olmaktayız.

 

Kur Bilgisi

Test şeklinde gerçekleştirilen bu sınavlara yönelik hazırlanan eğitim programımız, seçilen kura göre 3 veya 4 ay boyunca devam eder. Bu eğitim sürecinde, öğrencilerimizin konu eksikliklerinin kapatılmasına yönelik yoğun bir program uygulanır. Deneme sınavları ve konu testleri ile sınavların püf noktaları ve hızlı soru çözüm teknikleri öğretilerek zaman yönetimi konusunda da başarıyı hedeflemekteyiz.

Başvuru Formu

    Call Now Button