YKS -YDT İNGİLİZCE VE ARAPÇA

BU SENE HAZIRLANIN ÖNÜMÜZDEKİ SENE HAYALİNİZDEKİ ÜNİERSİTEDE OKUYUN

YKS DİL YDT NEDİR?

ÖSYM tarafından yapılan değişikler sonucunda, öğrenciler artık üniversite sınavlarına tek dil üzerinden değil Arapçadan da girebiliyorlar. Bu durum Arapça bölüm okumak isteyen öğrenciler için çok verimli olmuştur. YKS Dil YDT (Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yabancı Dil Testi) dil öğrencilerinin üniversiteye gidebilmek için girdikleri sınav türüdür. Dil öğrencileri öncesinde AYT’ye katılarak temel eğitim sınavına girecek ve bu sınavın sonucunun %40’lık kısmı baz alınacak ve sonrasında YKS Dil YDT sınavına girecek ve bu sınavın sonucunun da  %60’ı alınacak böylece üniversiteye girmek için puanınız hesaplanmış olacak. YDT tek oturumda uygulanır ve öğrenciler 120 dakikada 80 sorudan sorumlu tutulur.

 

YDT İNGİLİZCE VE YDT ARAPÇA EĞİTİMİ NASIL OLMALIDIR?

TALE Dil Okulu olarak uzmanlık alanımız olan dil eğitimini siz değerli öğrencilerimiz ile buluşturuyoruz. Özellikle sınavın %40’lık kısmını oluşturan AYT kısmını da iş ortaklarımız aracılığı ile sizlere sunuyoruz.  Öncelikle eğitimimiz 32 haftalık yoğun bir dönemden oluşmaktadır. 32 Hafta içerisinde AYT kısmından Matematik, Geometri, Türkçe, Tarih ve Coğrafya dersleri iş ortaklarımız tarafından verilecek ve YDT’ ye İngilizceden girecek öğrenciler için sınava yönelik İngilizce eğitimi ve Arapçadan girecek öğrencilerimiz için de sınava yönelik YDT Arapça eğitimi verilmektedir.

 TALE Dil Okulu olarak “ En İyi YKS Dil Kursu” olmanın gururunu yaşıyoruz . Bu alanda yalnızca öğrencilerimizin YKS Dil kısmına yönelik talebini değil aynı zamanda AYT talebini de karşılamaktayız.

YKS Dil Eğitiminde tamamen sınava yönelik hazırlamış olduğumuz programımız ile sizlere En İyi YKS Dil Eğitimini sunmaktayız. Burada eksik kaldığınız konularda ve ya gelemediğiniz günlerde kaçırdığınız konularda sizlere kurumumuz tarafından destek verilmektedir.

YKS Dil öğrencilerimize sınav sonrasında Üniversite Tercihleri için ayrıca ücretsiz Danışmanlık hizmeti de verilmektedir.

ÜCRETSİZ ARAPÇA YKS DENEME DERSLERİ BAŞVURU FORMU

    Call Now Button