Genel Arapça Kursu

  Kur Bilgisi

  Genel Arapça eğitim programımız başlangıç, orta ve ileri olmak üzere 4 kurdan oluşmaktadır. Bu kurları başarı ile bitirdikten sonra, öğrencilerimiz isterlerse eğitimlerine mesleki Arapça programı ile devam edebilirler. Hedefimiz, öğrencilerimizin Arapça’yı doğru bir şekilde anlamalarını ve etkin bir şekilde kullanabilmelerini sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda oluşturduğumuz her bir kur, seçilen programa göre 2 veya 3 ay sürmektedir.

  Genel Arapça kur sistemimiz, ana ders ve pratik saatleri olarak, iki ayrı bölümden oluşmaktadır. 96 saatlik bir eğitimden oluşan ana ders bölümünde, gramer dahil olmak üzere okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi dil becerileri, kitap ve ek kaynaklar ile birlikte işlenir. Pratik saatleri bölümü ise 24 saatten oluşur ve öğrenilen bilgileri konuşma yoluyla pekiştirmeye yöneliktir. Alanında uzman ve anadilleri Arapça olan eğitmen kadromuz ile Arapça’nın püf noktalarını öğreneceksiniz. Üsküdar Arapça Kursu, Ümraniye Arapça Kursu, Çekmeköy Arapça Kursu, Çamlıca Arapça Kursu ve bunun gibi birçok kaliteli Arapça Eğitimi ihtiyacını TALE Dil Okulu olarak karşılamaktayız.


   

  Etüt ve Birebir Dersleri

  Öğrencilerimiz, eğitim süreci boyunca kavrayamadığı konuları, danışman öğretmenlerine yeni konuya geçilmeden bildirdiği takdirde, etüt yoluyla tekrar dersi hakkına sahiptir. Bunun yanı sıra her öğrencimiz, bir kur boyunca toplam 3 saat özel ders hakkına sahiptir. Bu dersler, öğretmenin ve öğrencinin belirleyeceği uygun saatlerde gerçekleştirilir.


  Kur Tekrarı Hakkı

  Kurumumuz tarafından, öğrencilerimize sağlanan haklardan bir tanesi de ücretsiz kur tekrar hakkıdır. Dönem sonunda gerçekleştirilecek olan kur geçme sınavında başarısız olan öğrencilerimize, dönem boyunca belirtilen devamsızlık hakkı aşılmadığı ve ödev sorumluluğu düzenli bir şekilde yerine getirildiği takdirde aynı kura tekrar ücretsiz olarak katılma hakkı sağlanmaktadır.

  Başvuru Formu

   Call Now Button