AÖF İlahiyat Arapça Kursu

AÖF İlahiyat Arapça derslerimiz bütün Arapça öğrencilerine hitap etmektedir. Bu derslerimiz imam hatip mezunu olmayıp İlahiyat okumayı tercih eden öğrencileri de kapsamaktadır. İlahiyat Arapça derslerimiz Güz Dönemi ve Bahar Dönemi olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Güz döneminde Arapça 1 ve Arapça 3 dersleri, Bahar döneminde Arapça 2 ve Arapça 4 dersleri görülmektedir.
İlahiyat Arapça dersleri, İlahiyat bölümünde öğrencilerin en çok zorlandığı derslerin başında gelmektedir ve birçok öğrencinin döneminin uzamasına neden olmaktadır. Fakat biz verdiğimiz eğitim ile siz değerli öğrencilerimize geçme garantisi vermekteyiz. Eğitmenlerimizin bu alandaki uzmanlığı ve geçmiş yıllardaki başarı oranımız bu garantiyi sizlere vermemiz için bize güvence oluşturmuştur.
Arapça koordinatörümüz Eşvak Behjet İlahiyat Arapça alanındaki tecrübesini öğrencilerimizle buluşturuyor. Arapça bilmeden Arapça sorularını kolayca çözmek için gereken eğitimi şu şekilde planlıyor:
• Metinlerin kolayca anlaşılması ve alıştırmalarla pekiştirilmesi.
• Genel dil bilgisi kurallarının öğrenilmesi.
• Üniteler içerisindeki alıştırmaların çözülmesi.
• Çıkmış soruların ve çıkması mümkün soruların çözümü.
• Ünitelerde geçen bilinmeyen kelimelerin tespiti ve öğrenimi.
• Eğitimin son aşamasında deneme sınavları.

Bu eğitimde amaç öğrenciye soru çözümünün püf noktaları gösterilerek sınavda başarıya ulaşılmasıdır. Biz Tale Dil Okulu olarak İlahiyat Arapça sınavlarından geçmek isteyen bütün öğrencileri dersliklerimize bekliyoruz. Dilerseniz örnek derslerimize girerek ders anlatım biçimimizi de görebilirsiniz. Başarı sizin de hakkınız. Üsküdar Arapça Kursu, Ümraniye Arapça Kursu, Çekmeköy Arapça Kursu, Çamlıca Arapça Kursu ve bunun gibi birçok kaliteli Arapça Eğitimi ihtiyacını TALE Dil Okulu olarak karşılamaktayız.

Başvuru Formu

    Call Now Button