Doğu ve Batı Dilleri

Eğitimimiz iki temel dil üzerinedir. İki temel dil İngilizce ve Arapça’dır. Bu dillerin eğitimini vermemizdeki amaç doğu ve batının kullandığı ortak dillerin bu iki dil olmasıdır. Günümüzde ülkemizin bulunduğu konum itibari ile hem batı hem doğu ile ticaret yapmaktayız. Bunun dışında birçok uluslararası firma da bu dillerin konuşulduğu ülkelerle ticaret yapmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerini çok iyi bilen bir kimsenin dünya üzerinde anlaşamayacağı insan yok denecek kadar azdır. Bu iki temel dil bize dünyanın kapılarını açmaktadır. Arapça Müslümanlar için kutsal bir dil olmanın yanı sıra çok önemli ticari bir dildir. İngilizcenin önemi ne kadar büyükse Arapça da bir o kadar önem taşır.

Türkiye’nin doğu ile ticaret hacmi gün geçtikçe artmaktadır. Şirketler İngilizce bilen çalışan aradığı kadar Arapça bilen çalışan sayısı da çok önemli hale gelmiştir. Bu iki dil sizi birçok firmada iş sahibi olmanız için anahtar olacaktır. Ülkemiz gelişmekte olan bir ülke olması sebebiyle yabancı yatırımlar yapılmaktadır ve bu da bizim bu dilleri öğrenmemiz için gereklilik doğurmaktadır. Eğitimimizde yer verdiğimiz bu iki dil sizi gerek yurt dışında gerekse ülke içinde birçok fırsat yaratacaktır. Biz dil kurumu olarak, köprü görevi üstlenen ülkemizin insanlarının hem doğu hem de batı ile iletişiminin daha güçlü olması için çabalamaktayız.

Yeni iş bölümlerinin ortaya çıkmasıyla beraber bu diller daha önemli hale gelmiştir. Günümüzde taşımacılık gibi sektörlerin piyasada yükselmesiyle beraber iletişim ağları da kuvvetli hale gelmiştir. Geleceğinize yön verecek sektör hangisi olursa olsun, o sektör de İngilizce ve Arapça en çok ihtiyaç duyulan dillerden biri olacaktır.

Call Now Button