TALE Dil Okulu | İngilizce Öğrenmek İçin Neler Yapmalıyız ?

Birçok kişi hayatımızın artık vazgeçilmezlerinden biri olan İngilizce dilini öğrenmek için eğitim almaya karar verse de maalesef bazı sebeplerden ötürü eğitimini yarıda bırakıyor. Özellikle iş ve eğitim hayatımızın olmazsa olmazlarından olan İngilizceyi öğrenmek için en önemli kriter kararlılıktır. Peki gerçekten İngilizce konuşmayı çok istiyor ve bu konuda çok kararlıysak neler yapmalıyız?
• Öncelikle eğitimimizi keyif alacağımız hale getirmeliyiz. Yani yapmaktan zevk aldığımız aktivitelerin içinde İngilizceyi kullanmalıyız. Örneğin birçoğumuz dizi film izlemekten keyif alırız, bu yüzden öncelikli olarak anlaşılması daha basit olan filmlerden başlayarak yabancı dizi filmleri İngilizce alt yazılı olarak izleyebiliriz.
•Bir kursa kayıt yaptırmayı düşünüyorsanız eğitim alacağınız kurumda aradığınız en önemli özellik pratik imkanı olmalıdır. Dil konuşularak öğrenilir, eğitimlerde yapılan en büyük yanlış gramere gereğinden fazla önem verilmesidir. Öğrenci konuşmak isterken sürekli olarak kafasında gramer formüllerini düşünür ve formülü yanlış kuracağından endişe ederek daha az konuşmak ister. Oysa ki dil eğitiminde bu doğru bir teknik değildir. Siz ilk aşamada olabildiğince basit terimlerle konuşturulmaya çalışılmalı daha sonra gramer konuşma yeteneğiniz artıkça detaylı gramer öğretilmelidir.
• Yeni kelimeleri ezberlemeye çalışmanın en zayıf yöntemi o kelimeleri bir kağıda yazarak sürekli tekrar etmektir. Ve bir çoğumuz kelime ezberlemek istediğimizde bu yöntemi kullanıyoruz. Oysa ki öğrenmek istediğiniz kelimeleri cümle içinde kullanmaya çalışmak o kelimeyi daha kalıcı şekilde öğrenmenize sebep olacaktır.
• Telefonunuza , tabletlerinize ve ya bilgisayarlarınıza İngilizce programlar yükleyerek daha çok zaman geçirebilirsiniz. Hatta kullandığınız teknolojik aletlerin dilini de İngilizce yaparak kendinizi telefonunuzu bu şekilde kullanmaya alıştırabilirsiniz.
• İnsanlar ile daha çok İngilizce diyalog kurabilmek adına yabancı arkadaşlar edinebilirsiniz. Özellikle üniversite öğrencisiyseniz bu sizin için daha kolay olacaktır.

Ama unutmayalım hepsinden önemlisi kararlı olup asla pes etmemektir, ünlü bir düşünürün sözünü unutmayalım “ İnsan yenilince tükenmez, pes edince tükenir.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button