İngilizce Kursundan Nasıl Verim Alırım?

İngilizce Kursundan Nasıl Verim Alırım?TALE Dil Okulu olarak geçmiş tecrübelerimizden faydalanarak dil öğrenmek isteyen kişilerin kayıt oldukları dil kurslarından nasıl maksimum faydayı sağlayabileceklerini anlatacağız. Nitekim öğrenciler kayıt yaptıkları kurumlardan yeteri kadar fayda göremediğinden şikayetçidir. Öğrencinin gelişiminde hem kurumun hem de öğrencinin üstüne düşen görevler vardır. Bu yazımızda daha çok öğrencinin üstüne düşen sorumluluklardan bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Yapılan Derslerin Tekrarının Yapılması

 

Öncelikle İngilizce konuşmak isteyen herkesin yapması gereken en öncelikli şey, derste görülen konuların ve verilen ödevlerin evde, ofiste ve ya uygun bir ortamda tekrarının yapılmasıdır. Anlatılan konunun sadece derste kalması, tekrarının yapılmaması o bilgilerin unutulmaya yüz tutulmasına neden olur. Bundan dolayı fırsat buldukça görülen derslerin tekrarı yapılmalıdır. Özellikle derslerinize giren eğitmenlerden de anlattıkları konular ile ilgili alıştırmalar talep edebilirsiniz, bu alıştırmalar konuların pekişmesini sağlayacaktır.

İngilizce Pratik Olanaklarımızın Arıttırılması

 

Aldığınız İngilizce eğitimini daha ileriye taşımak adına kendinize daha çok konuşma olanağı sağlayabilirsiniz. Özellikle üniversite öğrencisi iseniz üniversitenize gelen yabancı öğrencilerle İngilizce diyaloğa girebilir konuşma seviyenizi daha ileriye taşıyabilirsiniz. Kurumsal bir firmada çalışıyorsanız çalıştığınız yabancı müşterilerinizle ve ya kurumunuzda çalışan yabancı iş arkadaşlarınızla daha çok konuşma fırsatı oluşturabilirsiniz.

Kurumunuzdan Anlamadığınız Konular İçin Ek Ders Talep Edilmeli

 

Katıldığınız İngilizce kursunun sizin anlamakta zorlandığınız konular için ve ya kaçırdığınız konular için telafi yapma imkanı sunması gerekmektedir. Her öğrencinin anlama süresi ve biçimi farklıdır, sizin de anlatılan konuyu her defasında tek seferde anlama gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Böyle durumlarda kursunuzdan ek ders talep edip eksiklerinizi telafi etmelisiniz. Örneğin biz TALE Dil Okulu olarak konuyu anlamakta zorluk çeken öğrencilerimiz için ek dersler düzenleyerek eksiklerini gidermeye çalışıyoruz, aynı zamanda iş seyahatlerine giden öğrencilerimiz dönüş yaptıktan sonra bizleri arayarak ek dersler alabilmektedirler. Sizler de böyle ayrıcalıkların olduğu kursları tercih ederek daha emin adımlarla eğitiminize devam edebilirsiniz.

 

Unutmayalım bunların hepsini yaparken İngilizceyi hayatımızın bir parçası yapmak zorundayız. Olabildiğince çok zaman geçirdiğimiz şeyleri İngilizce olarak yapmaya (telefon uygulamaları, elektronik cihazlar vb.) kendimizi alıştırmalıyız. Örneğin sevdiğiniz daha önce izlediğiniz dizi ve ya filmleri İngilizce altyazılı olarak tekrardan izleyebilirsiniz. Ayrıca kursunuzun sizlere sunduğu bütün imkanları kullanmaya özen gösterin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button