fbpx

En İyi Arapça Öğrenmenin Yolu

Günümüzün en popüler dillerinden biri olan Arapça artık bir çok kesim tarafından öğrenilmek istenmektedir. Arapça öğrenmek isteyen kişiler için bir çok alternatif de mevcuttur. Kimileri bu dili öğrenmek için Arapça dil kursu nu tercih ederken, kimileri de Arapça eğitim seti satın alıp kendi çabaları ile öğrenmeye çalışmaktadır. Ayrıca özellikle büyük şehirlerde belediyelerin de hizmet verdiği dil kursları mevcuttur. Örneğin İstanbul’da İsmek Arapça kursu ‘na giderek arapça öğrenmek isteyen binlerce insan vardır. Peki bu kadar alternatifin olduğu bir dönemde en iyi Arapça eğitimi nasıl olmalıdır? Kurslar en iyi Arapça kursu olmak için ne yapmalıdır?

 

Dil eğitimi almak isteyen kişiler öncelikle bilmelidirler ki en iyi dil öğrenme tekniği pratik yapmaktır. Bu yüzden en tercih edilebilir eğitim modelini Arapça Dil Kursları sunmaktadır. Özelikle grup eğitimlerde sınıf mevcudunun az olması pratikte avantaj sağlayacaktır. Arapça setleri ne yazık ki pratik konusunda yetersiz kalmaktadır, fakat sınav eğitimlerinde faydalı olabilmektedirler. Özellikle YDS Arapça eğitimi ve YKS Arapça eğitimi gibi eğitimlerde faydalı olabilmektedirler. Kurslarda Arapça öğretimi uzman hocalar tarafından verilmelidir. Unutulmamalıdır ki her Arapça bile Arapça öğretmeni olamaz önemli olan bunun eğitimini almış olmaktır. Bunu test etmenin en güzel yolu kurslara kayıt olmadan önce kurslardan ücretsiz Arapça dersi talep etmektir. Bu deneme dersi niteliğindeki ders satın alacağımız eğitim hakkında fikir sahibi olmamızı sağlayacaktır.

 

Arapça konuşma kursu ‘na giden öğrencilerin büyük çoğunluğu, devamsızlık yapmadıkları taktirde başarıya ulaşabilmektedirler. Özellikle Arapça konuşma derslerini kaçırmamak önemlidir. Çünkü derslerde öğrendiğimiz şeyleri konuşma derslerinde pratiğe dökebilmekteyiz. Siz de “ Arapça öğrenmek istiyorum” diyorsanız TALE Dil Okulu olarak sizleri ücretsiz deneme derslerimize bekliyoruz. Üstelik Arapça YKS ve Arapça YDS eğitimlerimiz ile de sizleri başarıya davet ediyoruz.

(2) Comments

 • Selçay 20 Mayıs 2022 @ 17:08

  merhabalar! arapca kursu hakkinda bilgi almak istiyorum. fiyati nedir? yas siniri var midir? kayitlar devam ediyor mu?

  • taledilokulu 29 Mayıs 2022 @ 11:11

   Arapça eğitim bilgilerimiz aşağıdaki gibidir.

   Arapça eğitimimiz grup ve özel ders olarak 2 şekildedir.

   Grup eğitimlerimiz; 5 seviyeden oluşmaktadır. Her seviyede 96 ders verilmektedir ve 3 ay sürmektedir. Her seviyede ücretsiz 3 saat özel ders telafi hakkınız vardır. Eğitimlerimizi anadili arapça olan eğitmenlerimiz vermektedir. Hem haftaiçi hem haftasonu programlarımız vardır. Haftaiçi programlarımız hafta da 2 gün 3 şer saat olmak üzere saat 19.00-22.00 saatleri arasındadır. Haftasonu programlarımız yine 2 gün 3 er saat olmak üzere sabah 10.00 ile 18.00 arasında uygun saat dilimlerinde yapılmaktadır.
   Derslerimiz hem online hem yüzyüze devam etmektedir.

   Özel ders eğitimlerimiz ; Her seviyede ortalama 40 ders verilmektedir. Minimum 20 ders alınmaktadır. Her ders 1 saattir. Özel derslerde ders programı istediğiniz saat ve günde ayarlanabilmektedir.
   Detaylı bilgilendirme için 05521521340 irtibat numaramızdan ulaşabilirsiniz.

   İyi günler dileriz,
   Saygılarımızla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button