ARAPÇA ÖĞRENMENİN GÜNÜMÜZDEKİ ÖNEMİ

ARAPÇA ÖĞRENMENİN GÜNÜMÜZDEKİ ÖNEMİ

Dünyanın en çok kullanılan dilleri arasında olan Arapçaya olan ilgi dünya çapında her geçen gün artmaktadır. Ülkemizde de Arapça öğrenmeye duyulan istek oldukça hızlı şekilde artış göstermektedir. Ülkemizin ticaret yaptığı çoğu ülkenin resmi dili olmasından dolayı özellikle son senelerde büyük rağbet görmektedir.

Ortadoğu ülkeleriyle olan ticaret hacminin genişlemesi ve bunun beraberinde artan sosyal etkileşimlerimiz Arapçaya olan yönelimi daha da üst noktaya taşımaktadır. Günümüzde iş alımlarında İngilizce bilmenin gerekliliği su götürmez bir gerçekken Ortadoğu’yla olan bağlantılarımız nedeniyle İngilizceden sonra öğrenilmesi gereken en önemli diller arasında yerini almaktadır. Fakat bir dili öğrenmek o dilin sadece kalıplarını bilmekle değil o dili bütün kültürüyle benimsemek ve özümsemekle sağlanmaktadır. Çünkü sadece ticari etkileşimden kaynaklı değil kimisi için sadece seyahat sürecinde kendisini rahatça ifade edebilmek için de önem taşıyabilmektedir. Hal böyle olunca dili, ait olduğu kültürle bir bütün olarak görerek öğrenmenin daha önemli olacağını söyleyebiliriz.

Arapça, en eski dillerden biri olmakla birlikte en çok aksana ve lehçeye sahip dildir. Öğrenilmesinin zor olduğu ise sadece bir önyargıdır. Belli kuralları olan Arapça belli bir eğitim sürecinden sonra herkes tarafından ve özellikle matematiksel zekası ve ezber yetisi bulunan kişilerde daha da rahat bir şekilde öğrenilebilmektedir. Bizler de Tale Dil Okulu olarak, daha ilk derslerden itibaren pratik Arapçayı konuşma yolunda sizlerle ilk adımları atıyoruz. Üsküdar Arapça kursu ihtiyacını sizler için sağlamaktayız. Kur’an-ı Kerim’i Arapça okuyup manasını da özümseyerek hayatına katmak ve iş hayatında da rahatlıkla kullanabilmek isteyen siz değerli öğrencilerimizi kurumumuza bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button