İNGİLİZCE EĞİTİMİ ve SOSYAL YAŞAM

İNGİLİZCE EĞİTİMİ ve SOSYAL YAŞAM

İngilizce öğrenmenin günümüzdeki önemi yadsınamayacak derece her geçen gün artmaktadır ve bunun tabii ki birçok nedeni bulunmaktadır. Evrensel bir dil olan İngilizce, bir hobi olarak görülmesinden ziyade artık zaruri bir ihtiyaç halini almıştır. Dünyanın neresinde olursanız olun İngilizce bilmiyorsanız ne yazık ki bir sıfır geride görülmektesiniz.

Gerek iş hayatında, gerek sosyal hayatta her zaman sizi birkaç adım öteye taşıyacak olan İngilizce, gününüzün içindeki en ufak bir detayda bile kendisine ne kadar ihtiyacımız olduğunu gözler önüne sermektedir. Mesela izlediğimiz yabancı bir dizide bile Türkçe altyazıya veya dublaja bağlı kalmamız günümüz dünyasında maalesef kötü bir durumdur. Neden orijinal diliyle ya da orijinal altyazısıyla izleyemeyelim ki? Belki de sadece öyle alıştığımız için veya zaten elimizin altında hazır olduğunu bildiğimiz için bu kadar gerek duymuyoruzdur bir şeyler için çabalamaya. Fakat bir de gerçekler var ki dil bilmenin, hele de İngilizce gibi tüm dünyada kullanılan bir dili bilmenin aslında ne kadar önemli olduğunu bize gösteriyor.

En basitinden, yolda yürürken size aniden yol soran bir turiste denk geldiğinizde bile ilk önce nasıl cevap vereceğimizi, hangi kelimeleri kullanacağımızı bile bilemeyebiliyoruz. Sadece bilmemekten de değil, kendimizde anlık olarak o özgüveni bulamayabiliyoruz. Peki günümüzde “öğrenmek” kadar kolay bir şey yokken neden öğrenmemek konusunda bu kadar ısrarcıyız. Az ile yetinmektense neden en iyisi olmuyoruz? Bu tamamen bizim elimizde, öğrenmek ya da öğrenmemek… Sosyal hayatımız için önemli bir yere sahip demek bile yetersiz kalıyor İngilizce için. Çünkü aslında hayatımızın büyük bir bölümünü oluşturuyor biz öğrenmeyi seçsek de seçmesek de. Örneğin iş alımlarında size ilk sorulan soru kaç dil biliyor olduğunuzdur ki vereceğiniz “İngilizce” cevabı bu soru için çok da tatmin edici bir yanıt olmayacaktır. Çünkü İngilizceyi zaten kendi anadiliniz gibi bilmeniz gerekmekte ve bu birçok kurum tarafından bu şekilde düşünülmektedir. Durum böyleyken elimizde tek bir seçenek kalıyor: İngilizce öğrenmek.

Hangi kurumda hangi departmanda olacak olursanız olun sizin birçok kişiden birkaç adım önde olmanızı sağlayacak olan İngilizce, kariyerinizde büyük adımlar atmanızdaki en önemli unsurdur. Hatta fark etmesek de o kadar bizimledir ki yediğimiz yemekten içtiğimiz içeceğe, izlediğimiz filmden okuduğumuz kitaba, aldığımız elektronik alet markalarından bindiğimiz otomobil modellerine kadar hayatımızın her bir detayında gizlidir. Bizler de hobi olmaktan çıkıp artık zaruri bir ihtiyaç haline gelen bu evrensel dilin sizlerin hayatına kalıcı dokunuşlar yapmasını sağlamak amacıyla Anadolu yakası İngilizce kursu bünyesinde hizmet veren bir kurumuz. Üsküdar İngilizce kursu ihtiyacını siz ve sizin gibi bu yola baş koymuş değerli öğrenci adaylarımız için karşılamaktayız. “Tale’yle İngilizce öğrenmeye varım.” diyorsanız sizleri de kurumumuza bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button