İş Hayatında İngilizce

MESLEKİ İNGİLİZCE ‘NİN ÖNEMİ

Son yıllarda İngilizce ‘nin öneminin artmasıyla birlikte neredeyse her 10 şirketten 9’ u boş pozisyonları doldururken İngilizce bilen insanlar aramaktadır. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise şirketin kalitesinin ve prestijinin artmasıdır.
İlköğretimden itibaren başlayan İngilizce eğitimi liseden mezun olana kadar devam etmektedir. Ayrıca üniversitelerde seçilen bölüm İngilizce üzerinden anlatılıyorsa İngilizce eğitimi devam edecektir. Fakat yaklaşık 12 sene durmadan aldığımız eğitim ne kadar işe yarıyor? 12 sene boyunca aldığımız eğitimle birlikte Avrupa standartlarında B1 seviyesine ancak gelebiliyoruz. Mezun olduktan sonra iş arayışı içerisinde bulunurken çoğu şirketten ret alınmasının ana sebeplerinin altında İngilizce yi tam olarak bilinmemesi bulunur. Şirketler çalışanlarının İngilizce bilmesini isterler ki kolayca yükselip yeni işlere imza atabilsinler. Dil kursları bu nedenle açılmaya başlamıştır ama etkili eğitim veriliyor mu? Öğrenciler tıpkı okulda olduğu gibi kendilerini geliştiremiyor olabilirler. Tale Dil Okulu ’nun etkili eğitim materyalleri, başarılı eğitim yöntemleri sayesinde öğrenciler rahatlıkla Avrupa standartlarındaki C2 (Mesleki İngilizce) seviyesine gelip iş hayatlarında oldukça başarılı oluyorlar.
Bazı Mesleklerde İngilizcenin önemini şu şekilde anlatabiliriz;
Hukuk alanında İngilizce; Devlet kurumlarının yurt dışı ile ortak çalışmalarından dolayı irtibat halinde olması gerekmektedir. Avukatların bu görüşmeleri yapmaları için Hukuk İngilizcesi gözle görülür şekilde önemlidir. Özel sektörde de Hukuk Müşavirliği yapan firmaların ticari girişimleri için sıklıkla yabancı avukatlık büroları ve meslektaşları ile görüşmeleri gerekmektedir. Bundan dolayı bu görüşmeleri meslek İngilizcesi almadan gerçekleştiremeyiz. Dünya’da uluslararası yapılan neredeyse her sözleşme İngilizce yazılmaktadır. Uluslararası çalışmak düşüncesinde olan ve kariyerinde bunları planlama düşüncesinde olan her Hukukçu hukuk İngilizcesine iyi derecede hakim olmalıdır.
Finans ve Bankacılık alanında İngilizce; Finans ve Bankacılık alanında kariyer yapan ve yapmak isteyen herkesin alanlarında İngilizcelerini en iyi seviyeye getirmek ve uluslararası profesyonel ve sosyal ortamda rahat iletişim kurmaları için Finans ve Bankacılık İngilizcesini iyi derecede bilmesi gerekir. Alanında uzmanlaşmak isteyen her Bankacının mesleki İngilizceyi öğrenmesi gerekir.
Mühendislik alanında İngilizce; Mühendislikten yeni mezun olmuş, iş arayan gençlerimizi işe alacak firmaların büyüklüğü ve çalışma alanlarına göre yabancı dil bilen mühendisler daha çok tercih edilmektedir. Ayrıcalık kazanmak ve meslektaşlarınızın bir adım önünde olmak istiyorsanız mesleki İngilizce öğrenilmelidir. Gelişen teknoloji ve büyüyen bu sektörde daha uzun süre çalışmak isteniyor ise yabancı dil gereklidir.
Kısacası iş hayatınızda işinize her dakika yarayabilecek İngilizce yi bilmemek büyük eksikliktir. Bu eksikliği gidermek elbette sizlerin elindedir. Tale dil okulu olarak bu eksikliği giderirken öğrencilerimizin hayatlarında yer edinmeye çalışıyoruz. İngilizce kursu herhangi bir yaşta, herhangi bir seviyede olan öğrencilerimize uygun bir şekilde öğretmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz.

TALE Dil Okulu olarak eğitimini sunduğumuz Mesleki İngilizce Kurslarımız ;

· Business Law (İş Hukuku)
· Marketing (Pazarlama)
· Accounting and Finance (Muhasebe ve Finans)
· Human Resources (İnsan Kaynakları)
· Logistics Management (Lojistik)
· Working Across Cultures (Kültürlerarası Çalışmalar)
· Construction (İnşaat)
· Nursing (Hasta Bakıcılık)
· Medical (Tıbbi İngilizce)
· Information Technology (Bilgi Teknolojileri)
· Oil Industry (Yakıt Endüstrisi)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button