Türkiye için İngilizcenin ve Arapçanın Önemi

Hepimizin bildiği gibi, öğrenilen fazladan her bir dil bizlere bir o kadar başarı şansı sunmaktadır. Günümüz globalleşen dünyasında, yapılan önemli işlerin birçoğu diğer ülkelerle birlikte gerçekleştirilmektedir. Bu da dil öğrenmenin önemini oldukça artırmaktadır. Şu an ki duruma bakıldığı zaman Avrupa ile iletişim için en önemli dilin İngilizce olduğunu çok rahat bir şekilde görebiliriz. Arapça da aynı şekilde doğu ülkeleri ile olan iletişimimiz için oldukça önemlidir. Fakat, bu duruma Türkiye açısından bakarsak, bu iki dil çok daha fazla bir önem kazanıyor.
Türkiye’nin gerek ekonomik gerek siyasi ve gerek kültürel etkileşimleri, genel olarak orta Avrupa ve yakın doğu ile gerçekleştirmektedir. Bu durum ise, İngilizce ve Arapçanın gerekliliğinin iyice artmasına sebep olmaktadır. Diğer ülkelerle bu kadar içli dışlı olarak faaliyet gösteren bir ülkede çalışmak, okumak hatta kaliteli yaşamak için ortamın şartlarına ayak uydurmak gereklidir. Lojistik, dış ticaret, turizm, eğitim ve hatta sağlık sektörleri bile artık globalleşmektedir. Bu nedenle yabancı dil eğitimine yönelik arz ve talep dengeleri de değişmektedir. Siz de yönelmek istediğiniz alanın önceliğine göre öğrenmek istediğiniz dili veya dilleri artık belirleyip çalışmalara başlamalısınız. Günümüz iş koşullarına ve şartlarına ayak uydurmadan değişime karşı sabit kalamayız.
Dil öğrenmek artık eskisi kadar zor değil hatta günümüzdeki gerekliliğinin desteği ile oldukça kolay ve ulaşılabilir bir süreç halini almıştır. Bu nedenle yaşamak için değil, mutlu ve huzurlu yaşamak için artık sizde sizin için önemli olan dilleri öğrenmeye başlayın. Geleceğinizi ortamın şartlarına emanet etmeyin, sizin için en iyi olanı yine en iyi siz bilebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button